Pakisztán is keresi megasztárját, de ez arrafelé nem olyan egyszerű. Még csak most zajlanak az első regionális meghallgatások a lakosságát 30 év alatt 190 milliósra megduplázott országban, de ezek máris kivívták nemcsak a tálibok, hanem a konzervatívabb iszlám lelkészek tiltakozását. A zene meg az, hogy a jelentkező nők és férfiak nincsenek kellően szegregálva, szerintük ellenkezik az iszlám erkölcsökkel, és a nem megfelelő tartalmú dalok bomlasztólag hatnak a társadalomra. Az előválasztásokra minden 15 és 30 év közötti lakos jelentkezhet, már ha nem fél - a tálibok az általuk ellenőrzött területeken rendszeresen zaklatják a zeneárusokat, de öltek már meg művészeket is. Ennek ellenére többszáz fiatal – fiúk és lányok egyaránt – mutatkozott be a zsűrinek, és a készítők azt mondják, igyekeznek megteremteni a megfelelő biztonságot.
Egy másik ambiciózus projekt is fut a pakisztáni tévékben: az amerikai Glee című sorozat mintájára Taan néven pakisztáni zenés tévésorozat készül, amely számos társadalmi témát is finoman boncolgat. A helyszín egy zeneiskola, és a történet különböző szálainak egyike egy az iskola ellen merényletet tervező tálib fiatal és egy keresztény lány szerelme, amelyet csakugyan megterhel a fiú szélsőséges háttere. Egy másik szál mellesleg finoman utal arra, hogy az egyik szereplő homoszexuális. A készítők jelenleg több tévéadóval tárgyalnak a sugárzásról, és vannak, akik attól tartanak, a sorozat végül mégis túl sok lesz a társadalomnak és gondolkodás helyett erőszakot fog kiváltani (2001 óta 49 ezer ember halt meg a szélsőségekhez kötődő erőszak miatt). Pakisztánban nincs előzetes cenzúra, de az adók öncenzúrát gyakorolnak, és az állami cenzúrahivatal műsorokat betilthat ha úgy gondolja, nem felelnek meg az erkölcsi követelményeknek.
A rendező azonban optimista: szerinte a sorozat egy művészeti termék, és ekként is kell kezelni. A sorozat az indiai szubkontinens „szórakoztatva tanítani” hagyományához kötődik, és erősen épít a zenére: a jelenleg legkedveltebb 100 pakisztáni szám jogait vásárolták meg a filmhez. A készítők főleg a fiatalokat akarják megszólítani, és a fiatalok növekvő kétségbeesettségével egy reményteli üzenetet akarnak szembeállítani: hogy az ő álmaik, reményeik és jövőjük is megér egy filmet.
http://www.derwesten.de/kultur/fernsehen/pakistan-sucht-den-superstar-taliban-bedrohen-castingshow-id8522653.html via http://brightsblog.wordpress.com/2013/10/05/pakistan-sucht-den-superstar-taliban-bedrohen-castingshow/
http://www.derwesten.de/panorama/panorama_tv_programm/pakistans-glee-version-kaempft-mit-musik-gegen-tabus-id8361590.html